Prinášajú na Slovensko peniaze, voliť však nemôžu - 10% občanov nebude voliť

Autor: Samuel Zubo | 23.3.2019 o 9:11 | (upravené 23.3.2019 o 12:35) Karma článku: 2,04 | Prečítané:  846x

Budú výsledky prezidentských volieb legitímne, ak približne 10% voličov bude vylúčených z volebného procesu?

Podpíšte online petíciu za možnosť voliť zo zahraničia na: https://www.SrdcomDoma.sk.

 

Svetová banka spracúva údaje o tom, koľko peňazí občania jednotlivých krajín obdržia z iných krajín. Ide o prevody zo zamestaní a brigád v zahraničí, ako aj od príbuzných, ktorí v zahraničí pracujú. Vypovedajú o tom, ako veľmi sú slovenské rodiny závislé na občanoch, ktorí cestujú za prácou do zahraničia. Najviac sa týka problém dlhodobo znevýhodňovaných regiónov - východného a stredného Slovenska.

Občania SR pracujuci v zahraničí a arogantne ponechaní slovenskou vládou bez možnosti voliť, ekonomiku Slovenska dotujú ročne sumou skoro 2 miliardy eur. To je rovnaká suma, ako je ročný tok eurofondov na Slovensko (planovaný na 13 miliard za 7 rokov)!
Juraj Mesík, bývalý pracovník Svetovej banky

 

Občania, ktorí pracujú v zahraničí a živia svoje rodiny čelia doma rôznym problémom. Najväčšou nespravodlivosťou je, že Slovenská republika vytvára bariéry v možnosti participácie na veciach verejných, keď im neumožňuje voliť zo zahraničia. V prípade, že majú títo občania trvalý pobyt v zahraničí, im neumožňuje ani kandidovať vo voľbách

 

Čísla sú v prípade Slovenska ohromujúce:

Zdroj: https://data.worldbank.org/indicator/BX.TRF.PWKR.CD.DT?end=2017&locations=SK&start=1993&view=chart

 

Netrestajme občanov za to, že cestujú za prácou, skúsenosťami, vzdelaním. Umožnime im voliť aj zo zahraničia

Podpíšte online petíciu za možnosť voliť zo zahraničia na: https://www.SrdcomDoma.sk:

article_photo

Poznámka:

Charakteristika parametra podľa Svetovej banky: Osobné prevody "Personal remittances, received" (US$) zahŕňajú osobné prevody a odmeny zamestnancov. Osobné prevody pozostávajú zo všetkých bežných transferov v hotovosti alebo v naturáliách uskutočnených alebo prijatých domácimi rezidentmi domácnostiam alebo z nich. Osobné prevody teda zahŕňajú všetky bežné transfery medzi rezidentmi a nerezidentmi. Odmeňovanie zamestnancov sa vzťahuje na príjmy hraničných, sezónnych a iných krátkodobých pracovníkov, ktorí sú zamestnaní v hospodárstve, v ktorom nemajú bydlisko, a obyvateľov, ktorí sú zamestnaní nerezidentskými subjektmi. Údaje sú súčtom dvoch položiek definovaných v šiestom vydaní Manuálu platobnej bilancie MMF: osobné prevody a odmeny zamestnancov. Údaje sú v súčasných amerických dolároch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Šabatu

Babiš už neriadi štát ako firmu, dúfa v zázrak

Kto prešľapuje tragickú koronavírusovú českú cestu? Ľudia typu Fica a Kaliňáka.


Už ste čítali?