Nepremeškajte lehoty pre podanie žiadostí pre účasť na voľbách do NR SR!

Autor: Samuel Zubo | 20.10.2019 o 11:03 | (upravené 24.10.2019 o 23:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  492x

Vytvorili sme aplikáciu pre uľahčenie voľby poštou. Vytvoriť žiadosť online si budete môcť čoskoro na: volby.SrdcomDoma.sk.

Vládne strany v SR komplikujú účasť na voľbách slovenským voličom. Jedine vo voľbách do NR SR je možné voliť poštou zo zahraničia a to od roku 2004. Do žiadnych iných volieb organizovaných v SR sa slovenskí voliči zo zahraničia nemôžu nijako zapojiť. Akékoľvek opozičné návrhy v parlamente blokujú súčasné vládne strany na čele s predsedami najsilnejších vládnych strán, ktorí dlhodobo hlasujú proti týmto návrhom. 

Občianske združenie Srdcom doma sa od začiatku roku 2018 systematicky snaží o zmenu volebnej legislatívy aby občania SR mali možnosť voliť vo všetkých voľbách zo zahraničia.

Rakúsky vzor

V posledných parlamentných voľbách v Rakúsku 29.9.2019 volili občania od 16 rokov a to aj poštou. Okrem osvojovania si demokratických princípov, získavajú mladí možnosť podieľať sa na budúcnosti a ich učitelia praktický spôsob, pre výchovu k zodpovednosti.

Základom demokracieférové voľby. Preto pokrokové krajiny robia všetko preto, aby uľahčili voličom účasť an voľbách. Rakúsko ide v tomto smere príkladom - umožňuje voličom účasť na všetkých voľbách poštou a to aj zo zahraničia. Navyše možnosti, ktoré občania majú propaguje aj Rakúska pošta: 

Náš štát voľbu poštou nepropaguje. Na stránkach slovensko.sk sú odradzujúce informácie o tom, že podanie žiadosti zaberie neuveriteľných 30 minút! Navyše sa doporučuje tzv. elektronická služba, ku ktorej je potrebný občiansky preukaz s chipom, čítačka,...

Ak volič hľadá informáciu o voľbe poštou, preklikne sa zo stránky slovensko.sk na neexistujúcu stránku MV SR:


Preto Srdcom doma na svojich stránkach pripravuje aplikáciu, ktorou bude možné podať žiadosť o voľbu poštou, ako aj podať žiadosť o hlasovací preukaz za niekoľko sekúnd - emailom. Zákon 218 / 2014 Z.z. takúto možnosť vyslovene umožňuje.

Nepremeškajte lehoty pre podanie žiadostí, zaregistrujte svoj email na stránke https://volby.srdcomdoma.sk a dostanete správu ihneď, ako úrady začnú prijímať žiadosti:

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Moderná krajina

O 10 rokov môžeme byť bohatá krajina, ale životné šťastie bude klesať (rozhovor)

V dobiehaní Západu zaostávame, upozorňuje analytik Michal Lehuta.

Slovan je majstrom. Zlatým Moravciam nedal šancu

Slovan potvrdil titul suverénnou výhrou.


Už ste čítali?