Žiadosť o voľbu poštou zo zahraničia, či hlasovací preukaz - vybavte za 3 min. online

Autor: Samuel Zubo | 4.11.2019 o 9:41 | (upravené 4.11.2019 o 9:49) Karma článku: 1,11 | Prečítané:  436x

Občianske združenie Srdcom doma spustilo web aplikáciu, ktorá uľahčí občanom voľbu poštou zo zahraničia: https://volby.srdcomdoma.sk

- tlačová správa - 

v Prahe dňa 4.11.2019

Občania SR majú vďaka web aplikácii https://volby.srdcomdoma.sk/ výrazne uľahčenú možnosť ako podať žiadosť o voľbu poštou zo zahraničia, alebo hlasovací preukaz pre voľbu na území SR, mimo trvalého bydliska.


Jedným z cieľov združenia je zvýšenie angažovanosti občanov pôsobiacich v zahraničí a využitie ich znalostí, skúsenosti a postojov pre pozitívnu zmenu Slovenska.

Za menej ako 3 minúty si volič vytvorí žiadosť a odošle ju na email, ktorý aplikácia stanoví v závislosti od miesta trvalého pobytu voliča. V prípade, že má trvalý pobyt na území SR, nepotrebuje volič prikladať žiadne fotokópie dokladov, stačí vyplniť osobné údaje voliča a adresu pre zaslanie hlasovacích lístkov, resp. hlasovacieho preukazu. Aplikácia neukladá osobné údaje, len štatistiky návštevnosti.

Srdcom doma o.z. chce týmto spôsobom podporiť volebnú účasť cca 500 tis. občanov, študujúcich, pracujúcich a cestujúcich v čase volieb.

Združenie presadzuje zmenu volebnej legislatívy, aby občania SR, ktorí majú dnes právo voliť v akýchkoľvek voľbách, mohli využiť volebné právo aj v prípade, že sa v čase volieb nachádzajú v zahraničí. To dnes Zákon 180 / 2014 Z.z. umožňuje len v prípade volieb do NR SR.

Petícii, ktorú je možné podpísať na adrese: https://www.srdcomdoma.sk/ má k dnešnému dňu viac ako 17.000 signatárov vyjadrilo podporu viac ako 83 osobností a organizácií:
https://www.srdcomdoma.sk/peticiu-srdcom-doma-podporuju/ 

Aplikáciu vytvorili zdarma dobrovoľníci, ktorí sa podieľali na vytvorení volebnej aplikácie už pred voľbami v roku 2016. Vtedy aj vďaka aplikácii odovzdalo poslalo poštou svoj hlas 17.278 voličov zo zahraničia, čo predstavovalo 0,65% všetkých platných hlasov. Združenie má ambíciu vo voľbách do NR SR 2020 vďaka pripravovanej kampani na sociálnych sieťach zvýšiť účasť voličov zo zahraničia na dvojnásobok. 

Srdcom doma o.z. spolupracovalo pri vytvorení aplikácie s MV SR - odborom volieb, referenda a politických strán a s obcami a mestami, ktoré upresňovali email adresy, na ktorých prijímajú žiadosti pre voľby do NR SR.

 


 

Samuel Zubo, predseda

Srdcom doma o.z., IČO: 52089207    

sídlo: Sibírska 1604/65, 83102 Bratislava Nové Mesto, Slovenská republika

registračné číslo: VVS/1900/9055081, dátum zápisu: 13.12.2018

web volebnej aplikácie: https://volby.srdcomdoma.sk  

web organizácie s petíciou: https://www.srdcomdoma.sk  

FB: https://www.facebook.com/srdcomdoma  

IG: https://instagram.com/srdcomdoma    

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Šabatu

Babiš už neriadi štát ako firmu, dúfa v zázrak

Kto prešľapuje tragickú koronavírusovú českú cestu? Ľudia typu Fica a Kaliňáka.


Už ste čítali?